Viskas, ką reikia žinoti apie autoparko valdymą

Kas yra autoparko valdymas ir kodėl tai svarbu?

Bet kuri įmonė, kuriai reikia transporto priemonių, turi vykdyti tam tikras autoparko veiklas, kurias reikia stebėti. Autoparko valdymo tikslas yra prižiūrėti autoparko našumą bei įdėmiai sekti autoparko rezultatus, siekiant padidinti efektyvumą, sumažinti išlaidas ir padėti kuo sklandesniam verslui.

Autoparko valdytojai yra atsakingi už autoparko veiklas ir dažniausiai jiems tenka atsakomybė, apimanti transporto priemonių sekimą, degalų sąnaudų mažinimą, vairuotojo sekimą ir motyvaciją, maršruto planavimą ir bet kokių programų, kurios padidina įmonės produktyvumą ir mažina išlaidas, įgyvendinimą.

Šiais laikais sunku įsivaizduoti transporto parko valdymo įmonę, kuri vis dar nenaudotų transporto priemonių telematikos ar transporto priemonių valdymo GPS programinės įrangos, kaip pavyzdžiui Ruptela.

Kur, kaip ir kada valdyti savo autoparką?

1. Transporto priemonės sekimas

Kiekviena įmonė nori užtikrinti vairuotojų saugumą, todėl automobilių parko valdytojai turi tiksliai žinoti, kur visą laiką yra jų transporto priemonės. Nors tai gali atrodyti pakankamai paprasta, transporto priemonės buvimo vietos stebėjimas gali būti gana sudėtingas uždavinys, nesvarbu, ar transporto priemonių parke yra 1 ar 1 000 transporto priemonių. Autoparko vadybininkai dažnai pasikliauja GPS sekimo sistemomis, kad žinotų, kur yra jų transporto priemonės, kad padidintų savo transporto priemonių parko veiklos matomumą ir transporto priemonių saugumą.

2. Degalų stebėjimas ir kontrolė

Nesvarbu, ar tai degalų (kuro) valdymas, ar mažesnės eksploatavimo išlaidos, iš vadybininkų yra tikimasi, kad bus daroma viskas bandant išvengti nereikalingų išlaidų bei stengiantis sukurti ekonomiškesnes ir efektyvesnes autoparko veiklas. Degalų (kuro) ir autoparko priežiūros išlaidos gali greitai viršyti numatytas lubas. Naudodamiesi mūsų degalų (kuro) valdymo moduliu galite nustatyti taupymo sprendimus ir padėti savo įmonei sumažinti sąnaudas.

Gaukite pasiulyma

3. Ekonomiškas vairavimas

Vairuotojai, išsiugdę keletą paprastų vairavimo įpročių gali sumažinti degalų (kuro) sąnaudas bei transporto priemonių techninės priežiūros išlaidas. Šis sprendimas ne tik analizuoja kelionės duomenis, bet taip pat ir įvertina ar vairuojama ekonomiškai bei nurodo, kaip galima pagerinti transporto parko efektyvumą. Tai gali padėti ne tik sukurti vairuotojų vertinimo sistemą, bet taip pat ir gali būti pritaikoma motyvuojant vairuotojus už gerus rezultatus ir skatinant vairuotojus atsikratyti blogų vairavimo įpročių. Pavyzdžiui, galite papildomai įvertinti vairuotojus, kurie dėl savo įgūdžių vairuoja saugiausiai ir sunaudoja mažiausiai degalų.

4. Tachografo failų atsiuntimas

Lengvai valdykite vairuotojų darbo laiką atitinkant Europos Sąjungos reikalavimus. Tachografo duomenų valdymas išties gali būti lengvas, greitas ir tikslus, štai kaip jis veikia: GPS įrenginys yra prijungiamas prie skaitmeninio tachografo ir periodiškai atsisiunčia jame esančius duomenis. Gauti duomenys yra persiunčiami į TrustTrack sistemą ir ten apdorojami. Gauta ir apdorota informacija yra atvaizduojama Tachografo bylų bei Važiavimo laiko moduliuose. Įrenginys nuotoliniu būdu gali atsiųsti duomenis tiek iš tachografo, tiek iš vairuotojo kortelės ir pagal juos sukurti darbo laiko apskaitos žiniąraštį. Atsisiuntimas taip pat gali būti vykdomas nustatytoms vairuotojų arba automobilių grupėms, tuo pačiu metu. Tachografo ir vairuotojų kortelių duomenis galima atsisiųsti .ddd formatu. Taip pat, .tgd ir .v1b formatais, kaip reikalaujama Prancūzijoje ir Ispanijoje.

5. Transporto priemonės ir krovinio saugumas

Vienas didžiausių automobilių parko iššūkių yra vairuotojų bei krovinių saugumas. Išties gali būti sunku užtikrinti saugų vairuotojo elgesį, ypač kai automobilių parko valdytojai yra tūkstančius kilometrų nuo judančios transporto priemonės. Būtent čia ir pasitarnauja transporto priemonių GPS sekimo sistemos, kurios realiu laiku suteikia informaciją apie transporto priemonę.

Gaukite pasiulyma

Štai, ką gausite ir lengvai galėsite matyti pradėję naudoti programinę GPS įrangą savo automobilių parko valdymui:

 

 • Parko būseną
 • Tachografo nuskaitymą
 • Vairuotojo darbo laiko planavimą
 • Degalų kontrolę
 • Eco-Drive
 • Ataskaitas
 • Maršrutų optimizavimą
 • Aptarnavimo užduotis
 • Integracijas
 • Komunikaciją
 • Ir daug daugiau!

Norite sužinoti daugiau? Spustelėkite čia ir gaukite demo versiją!

Gaukite pasiulyma