Daiktų internetas ir transporto valdymas

Daiktų internetas šiuo metu yra labiausiai aptarinėjama tema. Dauguma ekspertų identifikuoja 6 pagrindines rinkas, kuriose numatomas potencialus augimas:

  • Pastatų ir namų automatizavimas
  • Išmanieji miestai
  • Išmanioji gamyba
  • Išmanieji aksesuarai
  • Sveikatos apsauga
  • Transporto priemonės

Mus, žinoma, domina transporto priemonės. O tiksliau, ryšys tarp jų ir daiktų interneto, jo nauda ir praktinis panaudojimas.

Apskritai daiktų internetas laikomas abstrakčia fraze, todėl būtų naudinga aiškiau apibrėžti, kaip tai iš tikrųjų atrodo transporto valdymo srityje.Paprasčiausias pavyzdys yra mobili programėlė, kuri bevieliu ryšiu jungia visas sudedamasias transporto stebėjimo sprendimo dalis – GPS sekimo prietaisą, įvairius išorinius įrenginius ir sekimo sistemą. Mobiliosios programėlės praverčia daugybėje gyvenimo sričių, ir tai buvo tik laiko klausimas, kada jos taps esmine transporto stebėjimo sprendimų sistemų dalimi.

Kai sekimo sprendimas yra prijungtas bevieliu ryšiu, pavyzdžiui per Bluetooth, jis sukuria papildomų verčių paslaugų teikėjui ir galutiniam vartotojui.

Pirmiausia palengvėja ir sutrumpėja diegimo procesas. Pagalvokite apie tai – kai temperatūros ir durų jutikliai priekaboje yra prijungti bevieliu ryšiu prie GPS sekimo mobiliojoj programėlėj, tai pašalina darbo ir laiko sąnaudas. Vidutiniškai pajungimui prireikia nuo 20 iki 30 metrų kabelių vielos sujungti išorinius įrenginius iš priekabos su salonu. Kabeliai prideda papildomų išlaidų, o jų pajungimo procesas padidina montavimo laiką. Tačiau bevielis ryšys eliminuoja montavimo kaštus – montuotojų darbo laiką ir kabelių sąnaudas.

Galutiniams vartotojams tai taip pat naudinga – kai vairuotojas nemato laidų, jam nekyla pagundų juos pažeisti ar kitaip sugadinti sekimo sistemą (pripažinkite – ne visiems vairuotojams patinka nuolatinis stebėjimas). Be to, daug lengviau valdyti įdiegtą stebėjimo sistemą vienoje mobiliojoje programėlėje.

Tai tik vienas daiktų interneto pavyzdys transporto valdyme, tačiau esame tikri, kad laikui bėgant atsiras vis daugiau ir daugiau sudėtingesnių programų, kurios sukurs papildomą vertę tiek paslaugų teikėjams, tiek ir galutiniams vartotojams.