Išmani 5G palydoviniu ryšiu pagrįsta globalaus sekimo sistema (SAT5GL)

UAB „Ruptela“ yra tarptautinė, lietuviško kapitalo įmonė, užsiimanti transporto valdymo sprendimais – nuo programinės įrangos kūrimo ir įrenginių gamybos iki unikalių sprendimų vystymo ir diegimo. Per daugiau nei 12 savo veiklos metų, įmonė kasmet sparčiai augo ir susilaukė tiek vietinio, tiek tarptautinio pripažinimo. Įmonė kuria transporto valdymo sprendimus, kuriuos sudaro GPS sekimo įrenginiai ir realaus laiko transporto stebėjimo ir kontrolės sistema TrustTrack. Įmonė kuria ir gamina visas sprendimo dalis pati, todėl gali užtikrinti aukščiausią kokybę ir geriausius rezultatus. 

UAB „Ruptela“ šiuo metu įgyvendina projeką projektą „Išmani 5G palydoviniu ryšiu pagrįsta globalaus sekimo sistema (SAT5GL)“ kartu su partneriais: Kauno technologijos universitetas (toliau – KTU) ir AB „Telia Lietuva“.

Projekto metu bus sukurtas produktas Ruptela SAT5-GL – tai daiktų (konteinerių, stambiagabaričių krovinių, automobilių, sunkvežimių, priekabų, laivų ir t.t.) globalus sekimas naudojant 5G palydovinį NB-IoT ryšį. Sukurtas produktas veiks pasitelkiant išmanius algoritmus ir įrenginio valdymo platformą ir bus unikalus tuo, jog galės veikti bet kuriame pasaulio taške. Taip pat bus sukurta įrenginio konfigūracijos ir įterptinės programinės įrangos atnaujinimo programinė įranga (Windows pagrindu – vietiniam įrenginio konfigūravimui naudojant USB jungtį ir Cloud – nuotoliniu būtu įrenginio atnaujinimui ir konfigūravimui). Bus atlikta įrenginio optimizacija duomenų siuntimui ir atvaizdavimui į esamą UAB Ruptela Trust-Track 2 transporto valdymo platformą -serverį.

Projekto metu sukurtas sprendimas leis efektyviai ir visu pajėgumu vykdyti veiklą ir išvengti trikdžių ar turto praradimo, nes suteiks galimybę nuotoliniu būdu sekti įrenginį ir realiu laiku priimti sprendimą.

Finansuojama pagal 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos susisiekimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 10-001-05-04-01 „Didinti susisiekimo sistemos kuriamą vertę ir infrastruktūros panaudojimo efektyvumą“ veiklos „Skaitmeninių technologinių sprendimų, kuriems įgyvendinti būtinas 5G ryšys, kūrimas, testavimas ir vystymas“apraše bei projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse nustatytas sąlygas ir tvarką.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ (EGADP) lėšomis.
Bendra projekto vertė – 1.674.123,32 Eur.
EGADP subsidijos lėšos – 792.127,90 Eur.
Projekto vykdytojo nuosavos lėšos – 881.995,42 Eur.
Projektas įgyvendinamas nuo 2024 m. vasario 15 d. iki 2025 m. gruodžio 31 d.

Susisiekite su mumis

MicrosoftTeams-image (62)

Dėl platesnės informacijos susisiekite su mumis žemiau nurosytais kontaktais

+370 5 2045188

 [email protected]

  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.