Kaip padidinti autoparko efektyvumą koronaviruso pandemijos metu?

Transporto stebėjimo ir kontrolės nauda siekiant efektyvinti verslą koronaviruso COVID-19 pandemijos metu

Pirmasis 2020 metų ketvirtis buvo sudėtingesnis nei tikėtasi. Per pasaulį besiritanti koronaviruso COVID-19 pandemijos banga negrįžtamai paveikė kasdienį žmonių gyvenimą ir pertvarkė jau įprastais tapusius verslo procesus. 

Siekdamos apriboti viruso plitimą, valstybės sugriežtino išorės sienų kontrolę bei pradėjo taikyti naujus prekybos ir judėjimo apribojimus, kurie itin stipriai paveikė transporto ir logistikos sektorių. 

Norėdamos ir toliau užtikrinti nenutrūkstamą paslaugų teikimą savo klientams, šiame sektoriuje veikiančios įmonės privalo skubiai prisitaikyti prie susiklosčiusios situacijos ir ieškoti efektyvių sprendimų reorganizuojant savo veiklą.  

Kaip modernūs telematikos sprendimai gali pasitarnauti šiuo sudėtingu laikotarpiu? 

Modernūs telematikos sprendimai yra skirti automatizuoti įmon procesus, padidinti jų efektyvumą ir taupyti išlaidas. TrustTrack“ yra daugiafunkcinė ir moderni transporto priemonių parko stebėjimo ir kontrolės sistema padedanti įmonėms reguliuoti transporto valdymą realiuoju laiku. 

Galimybė tai efektyviai daryti nuotoliniu būdu yra vienas iš tokios sistemos privalumų pandemijos laikotarpiu, kuomet valdžios ir medikų bendruomenės atstovai ragina laikytis saugaus atstumo bei vengti nebūtino fizinio kontakto. Taigi transporto stebėjimo ir kontrolės sistema yra naudinga abiem pusėms – transporto vadybininkams ir vairuotojams.

Kol transporto vadybininkai gali reguliuoti ir stebėti transporto priemonių judėjimą ir vairuotojų darbą nuotoliniu būdu, vairuotojams suteikiamos visos priemonės savo darbą atlikti kuo rečiau išlipant iš transporto priemonės salono. 

Gaukite pasiulyma

MARŠRUTŲ PLANAVIMAS IR UŽDUOČIŲ VYKDYMAS 

Gebėjimas laiku ir kokybiškai įvykdyti pavestą užduotį dažnai tampa pagrindiniu veiksniu, lemiančiu verslo sėkmę. Dėl šios priežasties, ypač dabar, visuotinės pandemijos metu, išaugus tam tikrų prekių, pavyzdžiui, vaistų ir medicininių apsaugos priemonių, paklausai laikas tampa aukso vertės. 

Krovinių transportavimas ir pristatymas yra akylai stebimas užtikrinant, kad viskas vyktų sklandžiai ir kroviniai būtų pristatyti į nurodytas vietas tiksliai nustatytu metu.  Naudojant  “maršrutų planavimo ir užduočių vykdymo” modulį įmonės gali optimizuoti vairuotojų kelionių organizavimą ir stebėji.

Nurodžius kelionės tikslą, sistema pasiūlo geriausius maršrutus, perduoda juos vairuotojui ir suteikia galimybę transporto vadybininkui stebėti transporto priemonių judėjimą ir būseną realiu laiku iš bet kurios vietos, kurioje yra interneto prieiga. Žinant, kad sistema nuo pat kelionės pradžios prognozuoja numatomą atvykimo laiką, pastebėjus nukrypimus nuo numatyto plano, toks funkcionalumas taip pat leidžia nedelsiant reaguoti priimant reikiamus sprendimus, užtikrina sklandų bendravimą ir ataskaitų teikimą tarp vairuotojų, transporto vadybininkų ar transporto priemonių savininkų. 

Be to, tokia transporto priemonių parko valdymo platforma ne tik leidžia transporto vadybininkui sekti ir stebėti transporto priemonių judėjimą, bet ir palaikyti ryšį su klientu, informuojant jį apie transportuojamo krovinio maršruto istoriją ir dabartinę būseną.  

Vos tik kroviniui pasiekus tikslą, pateiktos kelionės ataskaitos leidžia transporto vadybininkams išanalizuoti duomenis ir pasirinkti geriausius maršrutus bei tinkamiausią vairuotoją ateities užduotims atlikti. 

TEMPERATŪROS STEBĖJIMAS 

Turite gabenti krovinį, kuris reikalauja specialių temperatūros laikymo sąlygų? Šaldytuvo priekaboje įmontuoti temperatūros jutikliai leidžia realiu laiku stebėti krovinio temperatūrą ir generuoti ataskaitas, kuriose matoma tiksli informacija apie temperatūros pokyčius. 

Nustačius net menkiausią krovinio temperatūros pasikeitimą, atsakingi asmenys yra apie tai informuojami trumpąja žinuteelektroniniu laišku ar sistemos pranešimu. Toks funkcionalumas yra neabejotinai svarbus farmacijos ir medicinos prekių įmonėms arba įmonėms, kurios užsiima greitai gendančių prekių transportavimu ir privalo užtikrinti krovinių temperatūros reikalavimų atitikimą.  

DURŲ BŪKLĖS STEBĖJIMAS 

Pandemijos laikotarpiu įmonės daug dėmesio skiria ieškodamos būdų kuo labiau apsaugoti transporto priemonių vairuotojus nuo nereikalingo kontakto su išoriniu pasauliu. Viena iš tokių priemonių – instaliuoti durų jutikliai, kurie leidžia išvengti fizinio patikrino stebint, kur ir kada priekabos durys buvo uždarytos ar atidarytos. 

Nustačius priekabos durų atidarymo įvykį, prie įrenginio prijungta „TrustTrack“ sistema apie tai iškart informuoja transporto vadybininką ir vairuotoją trumpąja žinute, elektroniniu laišku ar siunčiant garsinį sistemos įspėjimą

Dėl to vairuotojui nereikia reguliariai palikti savo kabinos tikrinant, ar priekabos durys uždarytos, o transporto vadybininkui nereikia trukdyti vairuotojo jam vairuojant transporto priemonęTokie įspėjamieji pranešimai taip pat gali būti siunčiami nustačius pasirinktus įvykius, pavyzdžiui, durų atidarymą tam tikru metu ar tam tikroje vietoje – dar vienas būdas stebėti transporto priemonės judėjimą ir darbo efektyvumą.  

Gaukite pasiulyma

TACHOGRAFAS 

TrustTrack“ transporto priemonių parko stebėjimo ir kontrolės sistema padeda išvengti baudų, susijusių su  Europos Sąjungos reglamento (EB) Nr. 561/2006 pažeidimais, patogiai analizuoti vairuotojo darbo bei poilsio laiko balansą bei efektyvinti užduočių planavimą. 

Šie funkcionalumai yra tiesiogiai susiję su tachografo duomenų atsisiuntimu ir “Važiavimo Laikas” moduliu, kurių pagalba individualų vairuotojo darbo grafiką galima pritaikyti prie planuojamos kelionės plano, įsitikinant ar jie suderinami ir atitinka įstatymo leidžiamas darbo normas. Tai ne tik leidžia išvengti galimų baudų už transporto kontrolės reglamento pažeidimus, bet ir išvengti padidėjusios vairuotojo nuovargio rizikos.  

Svarbu tai, kad naudojama TrustTrack“ sistema leidžia visiškai saugiai nuotoliniu būdu atsisiųsti svarbiausius duomenis iš įmonės transporto priemonių tachografų ir vairuotojo kortelių be jokio išorinio kontaktoTaip įmonės savininkai gali padidinti savo darbuotojų saugumą kasdieniniame darbe ir taip pat lengvai patikrinti, ar dėl jų elgesio įmonei nekyla papildomų finansinių išlaidų  rizikos dėl galimų taisyklių nesilaikymo ir kitos žalingos veiklos. 

DEGALŲ STEBĖJIMAS IR KONTROLĖ  

Šiuo sudėtingu laikotarpiu svarbu ne tik kiek įmanoma labiau automatizuoti procesus ir padidinti jų efektyvumą, bet ir sumažinti išlaidas. Apskaičiuota, kad degalų sąnaudos gali sudaryti iki trečdalio visų transporto priemonių eksploatavimo išlaidų, todėl tikslios degalų stebėjimo ir kontrolės sistemos turėjimas yra vienas iš pagrindinių būdų sumažinti eksploatavimo išlaidas ir padidinti efektyvumą.

TrustTrack“ sistemoje pateikiama detali degalų lygio ir suvartojimo informacija leidžia palyginti vairuotojus ir transporto priemones, atsižvelgiant į jų kuro suvartojimą ir nuvažiuotą atstumą, planuoti keliones ir degalų papildymo sustojimus bei realiu laiku analizuoti kuro suvartojimo duomenis. 

Tuo pačiu padeda neatsilikti nuo tikslios konkrečios transporto priemonės ridos, kuri leidžia iš anksto planuoti techninę apžiūrą ar kitas būtinas paslaugas, kad verslas vyktų. Tai leidžia įmonėms  sėkmingai sumažinti finansinių nuostolių riziką, kuri yra ypač aktuali pandemijos laikotarpiu. 

Gaukite pasiulyma

EKONOMIŠKAS VAIRAVIMAS 

Eco-Drive“ sprendimas TrustTrack” sistemoje analizuoja kelionės duomenis, pateikia vairuotojo elgsenos analizę ir ataskaitas, kuriose parodomi vairavimo įgūdžiai ir sritys, kurias reikia tobulinti norint pagerinti transporto priemonių parko efektyvumą. 

Vairavimo įpročiai, tokie kaip staigus stabdymas ar greitėjimas bei važiavimas dideliu greičiu padidina degalų suvartojimą ir jų švaistymą, taip pat kelia grėsmę krovinio ar keleivių saugumui, todėl tokių veiksmų identifikavimas yra būtinas efektyvinant įmonės procesus ir taupant kaštus. Eco-Drive” skaičiavimai grindžiami tuščiosios eigos laiku, ekstremaliu ar staigiu stabdymu, RPM ir kruizo kontrolės duomenimis. 

Informacija apie vairuotojo elgseną taip pat gali būti pritaikoma motyvuojant vairuotojus už gerus rezultatus ar skatinant atsikratyti blogų vairavimo įpročių. Detali kelionės informacija leidžia reitinguoti vairuotojus pagal saugumą ir degalų sunaudojimo efektyvumą, ir pagal tai sukurti vairuotojų vertinimo sistemą. Pavyzdžiui, papildomai įvertinti vairuotojus, kurie dėl savo įgūdžių vairuoja saugiausiai ir sunaudoja mažiausiai degalų. 

Ruptelos sukurta  transporto priemonių parko stebėjimo ir kontrolės sistema „TrustTrack“ yra labai įvairiapusiška ir lanksti. Su sistema sujungti moduliai bei įrenginiai atlieka daug skirtingų funkcijų, galinčių efektyvinti transporto ir logistikos kompanijų darbą, reaguojant ir prisitaikant prie staigių rinkos pokyčių, ypač išryškėjusių COVID-19 pandemijos metu.

Norite sužinoti daugiau? Spustelėkite čia ir gaukite demo versiją!

Gaukite pasiulyma