Kaip sumažinti kuro išlaidas transporto įmonėje?

Mūsų rekomenduojami 4 veiksmingi būdai:

Kiekvienais metais transporto įmonės kurui išleidžia labai daug pinigų. Remiantis transporto įmonių savininkų nuomone, didžiausios įmonės išlaidos tenka būtent degalams (kurui). Norėtumėte sutaupyti pinigų, racionaliai optimizuoti tokias išlaidas ir net jas sumažinti? Sužinokite, kaip tai padaryti veiksmingai!

Kuro taupymo būdai transporto įmonėje

Finansinių sąnaudų, susijusių su kuro išlaidomis, optimizavimas turi būti prioritetas kiekvienos įmonės savininkui.

Tačiau tam reikia atitinkamo veiksmų plano, pagrįsto reguliariu vairuotojų mokymu ekologiško vairavimo. O tai susiję su keliais iššūkiais, juk nuo to priklauso įmonės sėkmė ir gyvavimas rinkoje. Kuro išlaidų mažinimas gali smarkiai pagerinti įmonės finansinius rezultatus, o pelną galima skirti pvz., darbuotojų premijoms, dar vienam automobiliui įsigyti arba naujiems sprendimams, kurie pagerintų visos komandos darbą, įdiegti.

1. Reguliari kuro likučio stebėsena kuro lygio matavimo jutikliais, montuojamais įmonės automobiliuose.

Kuro lygio matuoklis – tai kruopščiai suprojektuotas įtaisas, kuris padės pasirinktame įmonės automobilyje nuodugniai stebėti kuro likutį. Naudojantis šiuo jutikliu galima patikrinti kuro likutį atitinkamame automobilyje net iki 99 proc. tikslumu ir užtikrinti patogų skaitmeninį matavimą. Nuotoliniu būdu galite stebėti kuro likutį automobilyje, konfigūruoti jutiklį ir atlikti atnaujinimus.

Tokia analizė  suteikia galimybę greitai patikrinti kuro likutį, apskaičiuoti finansines išlaidas ir tuo pačiu užkirsti kelią kuro vagystėms. Žinokite, kaip Jūsų įmonės kurą darbo metu naudoja vairuotojai. Be to, bet kuriuo metu galite patikrinti, ar įmonės kuras naudojamas pagal paskirtį ir lengvai apskaičiuoti įmonės išlaidas.

2. Vairuotojų važiavimo stiliaus optimizavimas Jūsų įmonėje leis taupyti kurą ir išvengti nereikalingų procedūrų

Įsivaizduokite, kiek daug litrų kuro galėtumėte sutaupyti, jeigu Jūsų vairuotojai išmanytų ekologiško vairavimo taisykles. Skaičiuojant, kad įmonės automobilis per metus nuvažiuoja apie 120 tūkstančių kilometrų, tuomet vidutinis kuro sunaudojimas yra apie 30 litrų šimtui kilometrų. Jeigu dyzelino kaina 0,90 euro centų už litrą, metinės vieno automobilio kuro išlaidos yra net 27 tūkstančių eurų! Jeigu Jūsų vairuotojai taikytų ekologiško vairavimo taisykles, Jūsų įmonė galėtų sutaupyti apie 10 proc. kuro per mėnesį, vadinasi per metus sutaupytumėte net 2,7 tūkstančių eurų nuo vieno automobilio!

Šis pavyzdys galėtų būti puiki motyvacija mokyti savo darbuotojus ekologiško vairavimo. Staigus automobilio stabdymas ar netinkamai pasirinktas greitis didina kuro sąnaudas, o tai reiškia papildomas išlaidas. Kaip to išvengti? Nuolat kalbėkitės su savo darbuotojais ir bandykite paaiškinti jiems, kaip ekologiškas vairavimas gali sumažinti degalų (kuro) sunaudojimą.

Gaukite pasiulyma

Jūs norite sutaupyti kuro ir sumažinti nereikalingas procedūras? Pirmiausia, kas gali Jums padėti, tai darbuotojų mokymas šioje srityje. Pokalbis su įdarbinamais vairuotojais, vidiniai mokymai apie ekologišką vairavimą ir būtinumą mažinti nereikalingas procedūras tikrai padidins jų sąmoningumą šioje srityje.

Norint motyvuoti vairuotojus labiau laikytis ekologiško vairavimo principų, verta įmonėje įdiegti specialią lojalumo programą. Taip Jūsų vairuotojai turėtų daugiau motyvacijos vairuodami įmonės automobilius be reikalo greitai nevažiuoti ir staigiai nestabdyti. Tokie įgūdžiai leistų Jums sumažinti kuro išlaidas, o galimybė papildomai užsidirbti iš ekologiško vairavimo vairuotojams būtų puiki motyvuojanti priemonė.

3. Važiavimo maršrutų optimizavimas ir labiau apgalvotas vairuotojų darbo organizavimas bei nereikalingų procedūrų mažinimas

Vadovavimas transporto įmonei ir kasdienis vairuotojų maršrutų planavimas – didelis iššūkis. Norint jį įgyvendinti, verta naudotis patikrintais sprendimais, pvz., optimizuoti maršrutą, t. y. pasirinkti trumpiausią maršrutą pristatyti prekes. Tai taip pat padeda sutaupyti kuro.

Panaši situacija yra ir su pasirinktais maršrutais, kurie nesusiję su papildomais mokesčiais, pvz., mokamais keliais. Geras maršruto suplanavimas kiekvienam vairuotojui – jau pusė sėkmės. Svarbu sumažinti nereikalingas procedūras. Automobilių parko valdymo programa TrustTrack padės planuoti vairuotojų maršrutus taip, kad sumažintumėte nereikalingų procedūrų skaičių ir greitai surastumėte užsakymą vairuotojui, kuris, pvz., grįžta iš kliento ar šiuo metu neturi krovinio.

4. Įmonės automobilių parko stebėsena – tai kuro taupymas ir lengvesnis būdas valdyti vairuotojų komandą transporto įmonėje

Norite lengviau kontroliuoti savo darbuotojus ir tai, kaip jie naudoja įmonės kurą? Tą padaryti padės lengvai valdoma sistema TrustTrack, t. y. speciali automobilių parko nuotolinio valdymo programa. Ji leidžia nuolat sekti pasirinkto įmonės automobilio buvimo vietą, nuotoliniu būdu patikrinti atitinkamo vairuotojo važiavimų istoriją, išsiųsti vairuotojams rekomendacijas, susijusias su ekologišku vairavimu, ir keisti maršrutą taip, kad vienu metu galima būtų ir taupyti kurą, ir pakrauti krovinį.

TrustTrack sistema leidžia nuotoliniu būdu reguliariai siųsti vairuotojams informaciją apie tai, kokį maršrutą jie turi pasirinkti, kad įmonė galėtų sutaupyti kuo daugiau pinigų. Be to, Jūs gaunate išsamią informaciją apie atitinkamo automobilio kuro likutį bake. Pasitelkę TrustTrack galite sužinoti savo vairuotojų važiavimo stilių, sunaudotą kurą ir efektyvumą. Ši sistema padės kontroliuoti darbuotojų važiavimo stilių ir leis juos teisingai paskatinti, jeigu savo įmonėje nuspręsite įdiegti motyvacinę programą.

Gaukite pasiulyma

Išvados

Vairuotojų mokymas ekologiško vairavimo, nuolatinis nereikalingų procedūrų mažinimas, vairuotojų maršrutų optimizavimas ir įmonės automobilių parkui priklausančių automobilių buvimo vietos stebėsena darbo metu – tai tik keli galimi išlaidų kurui taupymo būdai.

Nuotolinis vairuotojų darbo ir automobilių parko srauto valdymas leis Jums imti konkrečių veiksmų, padėsiančių įmonei sutaupyti.

Norite sužinoti daugiau? Spustelėkite čia ir gaukite demo versiją!

Gaukite pasiulyma