Kodėl svarbu prižiūrėti krovinio temperatūrą?

Maisto transportavimas yra viena iš atsakingiausių ir sunkiausių šakų logistikos pasaulyje. Vežėjas privalo užtikrinti maisto šviežumą ir įvairovę, randamą vietinėse maisto parduotuvėse. Kitaip tariant – jis prisiima visa atsakomybę dėl mūsų maisto.

Šaldymo sunkvežimiai yra labai svarbūs mūsų maisto tiekimo grandinėje. Jei vairuojate ar turite tokį sunkvežimį, tikriausiai žinote, kad išlaikyti tinkamą temperatūrą viso transportavimo metu nėra lengva užduotis. Nutinka taip, jog sistemos sugenda ir gana daug maisto produktų prarandama. Šaldymo sistemų gedimai lemia didelius kiekius iššvaistyto maisto ir tai yra didelė problema daugeliui – gamintojams, vežėjams, klientams. Toks maisto švaistymas nėra vien problema savaime, tiesą sakant, tai daro įtaką kiekvienam iš mūsų, nes parduotuvėse didinamos kainos.

Kokie yra didžiausi iššūkiai transportuojant šaldomas prekes? Tiesą sakant, jų yra gana daug, o kai kurie net labai netikėti. Pirmiausia – tai lauko temperatūra. Kai sunkvežimis juda iš vienos vietos į kitą, jis susiduria su daug skirtingų temperatūrų. Oras yra nenuspėjamas ir gali drastiškai pasikeisti net ir trumpiausios kelionės metu, todėl jūs turėtumėte būti tam pasirengę. Lauko šiluma gali turėti įtakos net ir gerai šaldomiem kroviniam. Patikima stebėjimo sistema yra labai svarbi, jei norite išvengti išorinio karščio poveikio.

Jei sunkvežimio konstrukcijoje yra pažeidimų, tai taip pat turi įtakos temperatūros pokyčiams šaldytuvo viduje. Jei norite įsitikinti, kad viskas yra tvarkoj, jūs turite pažeidimus pašalinti ir visada pakrauti krovinį į šaldančius pakrovimo dokus. Net mažiausias poveikis iš išorės gali turėti katastrofiškų rezultatų transportuojant produktus.

Jūs taip pat turėtumėte įsitikinti, kad visi produktai yra iš anksto atšaldyti prieš pakraunant juos į šaldymo sunkvežimį. Net jeigu viduje yra šalta, tai neveikia kaip šaldiklis – tiesiog išlaikoma ta pati temperatūra, kuria buvo atšaldyti kraunami produktai.

Sistemos gedimas yra vienas iš labiausiai paplitusių problemų, pasireiškiančių šaldytų krovinių pervežimuose. Jūs galite ir patys nepastebėti jų laiku. Štai todėl kontrolės sistema ir yra tam, kad išvengtumėte nuostolių. Visų išvardintų problemų galima lengvai išvengti įsirengus temperatūros stebėjimo sprendimą ir bendrą transporto valdymo programinę įrangą. Toks sprendimas padės užtikrinti tobulą krovinio temperatūros būklę. Kodėl tai svarbu?

• Jūsų paslaugos visada bus nepriekaištingos, o klientai patenkinti.
• Būsite pasirengę, kai maisto saugą ir kokybę užtikrinančios priemonės bus įgyvendinamos valdžios.
• Jūs sumažinsite transporto veiklos sąnaudas ir uždirbsite daugiau.