Pagrindinės IT sistemos šiuolaikinėms transporto kompanijoms

Pastaraisiais metais įmonės naudoja vis daugiau IT sistemų bei programų įvairioms užduotims atlikti. Kai beveik kiekvienam darbui atlikti galima rasti tam skirtą mokamą ar nemokamą sistemą ar programėlę, dažnai pradedama naudoti daug įrankių, kurie ne visada sukuria tiek vertės, kiek skiriama laiko jų naudojimui. Dirbdami su transporto kompanijomis visame pasaulyje nusprendemė išsiaiškinti – kokios yra pagrindinės IT sistemos, reikalingos šiuolaikinei transporto įmonei?

Transporto biržos

Dar visai neseniai net kas ketvirtas sunkvežimis Europoje važiuodavo tuščias ir be krovinio keliaudavo tūkstančius kilometrų, už kuriuos niekas nemokėdavo. Natūralu, kad tokios kelionės buvo tikras galvos skausmas transporto kompanijoms. Tačiau, pastaraisiais metais situacija gerokai pasikeitė paplitus įvairioms internetinėms transporto platformoms, dar kitaip vadinamoms transporto biržomis.

Transporto biržos sujungia įmones, siūlančias laisvas transporto priemones su tais, kam tokių paslaugų reikia. Be klientų paieškos, jos taip pat leidžia patikrinti, ar naujas verslo partneris yra patikimas, mokus, turi reikalingus sertifikatus ir pateikia dar daugybę kitos, vežėjams ir užsakovams aktualios, informacijos.

Viena iš tokių transporto biržų yra tarptautinė platforma Trans.eu. Iš Lenkijos atėjusi Trans.eu aptarnauja daugiau nei 20 šalių ir regionų iš 11 padalinių išsidėsčiusių po visą Europą ir vežėjams padeda surasti užsakymų iš patikimų Vakarų Europos įmonių. Tuo tarpu ekspeditoriams Trans.eu leidžia prieiti prie tūkstančių krovinių ir transporto priemonių pasiūlymų. Taip pat, krovinių siuntėjams padeda sumažinti logistikos išlaidas ir užtikrinti tiekimo grandinės saugumą.

pokalbis be kodu

Telematikos sprendimai

Šiandien jokia stambesnė transporto įmonė neįsivaizduoja savo kasdieninių darbų be transporto parko stebėjimo realiu laiku. Transporto stebėjimo ir kontrolės sistemos leidžia visuomet žinoti, kur yra įmonės transporto priemonė bei užtikrinti pačios transporto priemonės, vairuotojo bei krovinio saugumą.

Tokios sistemos transporto vadybininkams suteikia informaciją apie transporto priemonės veiklą bei efektyvumą, ir leidžia transporto vadybininkams optimizuoti transporto parko išlaidas. Taip pat, ši informacija dažnai pateikiama ir užsakovams, siekiant atsiskaityti už padarytus darbus ir pagrįsti išlaidas.

Labiausiai paplitusi tokio tipo sistema Lietuvoje yra UAB “Ruptela” kuriama sistema TrustTrack, kurioje jau stebima virš 40 tūkst. Įvairių transporto priemonių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. TrustTrack yra realaus laiko transporto stebėjimo ir kontrolės sistema, skirta efektyviau valdyti transporto parką.

Sistemų integracija

Transporto kompanijos naudoja ir kitas IT sistemas, kaip CRM, ERP, sandėlio valdymo, buhalterijos ir pan. Renkantis transporto biržą, telematikos sprendimą ar bet kokią kitą IT sistemą svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar sistema gali būti integruojama su kitomis sistemomis.

Pavyzdžiui, Trans.eu ir TrustTrack sistemos gali būti integruojamos su įmonėje naudojamomis IT sistemomis ir automatizuoti logistikos procesus. Be to, šios sistemos taip pat yra integruotos tarpusavyje ir leidžia vienoje sistemoje:

  • Stebėti visą transporto parką žemėlapyje
  • Dalintis sunkvežimio buvimo vieta su užsakovu Jūsų pasirinktam laikotarpiui
  • Ieškoti aktualių krovinių pasiūlymų netoliese Jūsų transporto priemonės arba transporto priemonės maršrute
  • Įkelti transporto pasiūlymą į biržą tiesiogiai iš žemėlapio
  • Nustatyti maršrutus ir peržiūrėti jų istoriją
  • Tikrinti laisvas stovėjimo aikšteles ir degalines maršrute

“Kasdieniame darbo šurmulyje dauguma neturi laiko pažinti visų naudojamų programų funkcijų. Įprastai naudojame tas, prie kurių pripratome labiausiai ir orientuojamės jose jau gerai žinomais, pramintais takeliais, kad greičiausiai pasiekti tikslą. įmonėms, kurioms rūpi jų klientų patogumas, sukuria visas galimybes, kad jie galėtų taupyti savo laiką, mažinti kaštus ir efektyviau išnaudoti jiems siūlomus įrankius. Būtent dėl to aktyviai jungiame mūsų Sistemą su telematikos tiekėjais. Labai džiaugiamės, kad tarp jų yra ir viena dažniausiai naudojamų Lietuvoje – Ruptela” – Sandra Sofija Bisikirska, Trans.eu Sistemos komunikacijos specialistė

Galiausiai, galime teigti, kad šiuolaikinės transporto kompanijos savo veiklos neįsivaizduoja be dviejų specializuotų sistemų – transporto biržos ir transporto stebėjimo bei kontrolės sistemos.