Transporto sekimo sistemos su GPS įranga

Transporto valdymo sistemos kartu su GPS įranga leidžia nesunkiai sekti transporto buvimo vietą realiu laiku. Šios sistemos susideda iš GPS įrenginio, įdiegto transporto priemonėje, kartu su programine įranga, renkančia automobilio buvimo vietą ir atvaizduojančia ją ekrane.
Be šios informacijos, GPS prietaisas taip pat siunčia informaciją apie transporto priemonės būklę ir kitą svarbią informaciją. Pavyzdžiui, dažniausiai viešajame transporte stebima, ar variklis įjungtas/išjungtas, ar durys atidarytos/uždarytos, koks tuo metu automobilio greitis.

GPS tracker FM-Eco4+

Sekimas prisijungus ir neprisijungus

GPS įrenginiai perduoda duomenis į programinę įrangą realiu laiku per GSM tinklą. Jei ryšys prarandamas, duomenys išsaugomi vidinėje atmintyje ir perduodami, kai tinklas tampa prieinamas. Šiuolaikinė transporto sekimo programinė įranga leidžia stebėti ir analizuoti duomenis kompiuteryje, telefone ar planšetėje.

 

GPS sistemų panaudojimas

Transporto priemonių sekimo sistemos gali būti naudojamos tiek sunkiųjų, tiek lengvųjų komercinių transporto priemonių valdymui. GPS sistemos plačiai naudojamos logistikoje, tačiau gali būti įdiegtos bet kokios srities versle, siekiant užtikrinti darbo našumą bei išvengti automobilio naudojimo ne darbo tikslais. Kitos sritys, kuriose aktyviai naudojama GPS sistema apima viešąjį transportą, automobilių nuomą, greitai gendančių prekių transportavimą, žemės ūkio, statybos ir kitą specializuotą techniką.

Kitos galimybės

Nuolat besivystančios technologijos padeda sukaupti vis daugiau naudingos informacijos apie transporto priemonę ir jos vairuotoją. Sudėtingos sekimo sistemos gali sugeneruoti įžvalgas apie vairuotojo elgesį ir vairavimo stilių ir skaityti borto kompiuterio (CANbus) ir skaitmeninių tachografų duomenis. Su šia sistema įmanoma nuotoliniu būdu užblokuoti automobilio variklį nelaimės atveju ar saugumo sumetimais.

Įmonės sugalvoja kūrybingų būdų, kaip panaudoti transporto priemonių sekimą. Pavyzdžiui, prabangūs viešbučiai įdiegia šią sistemą savo limuzinuose, jog jie pasitiktų VIP klientus vos jiems atvykus.

Efektyvumas ir produktyvumas

Vienas didžiausių GPS sistemų privalumų – išaugęs produktyvumas įvairiose su transportu susijusiose verslo srityse. Galimybė sekti komercinius automobilius leidžia tiksliai suplanuoti pristatymo laiką, iš anksto informuoti klientus apie vėlavimus, pasikeitusį laiką ar datą. Kuro sąnaudų sekimas leidžia tiksliai apskaičiuoti kelionės išlaidas, įspėti vairuotoją apie jo vairavimo stilių ar pasirinktus maršrutus. GPS sistemos gali būti naudojamos norint užtikrinti transporto priemonių vairuotojų drausmę, taip sutaupant eksploatacines išlaidas. Iš kurios pusės bepažvelgsi, sekimo sistemos vienaip ar kitaip sutaupo įmonėms laiko ir pinigų.